Opera uczy – standardy sieciowe

Jak donosi Dziennik Internautów, Opera ruszyła z akcją edukacyjną związaną ze standardami sieciowymi. W ramach tej akcji powstają programy nauczania z zakresu projektowania stron zgodnych ze standardami. W tej chwili dostępne są już 23 z planowanych 50 artykułów dotyczących standardów w HTML i CSS, firmowanych przez znanych developerów takich jak Christian Heilmann czy Mark Norman.

Materiały adresowane są do szkół uczelni i firm i wszystkie udostępnione są na licencji Creative Commons. Według autorów mają one wypełnić lukę między powszechnymi kursami dla początkujących, które nie zagłębiają się w tematykę standardów sieciowych a artykułami specjalistycznymi, które prezentują poziom zdecydowanie za wysoki dla początkujących developerów.

W opublikowanych materiałach poza informacjami na temat HTML i CSS można znaleźć artykuły na temat koncepcji przyświecających wprowadzaniu tych rozwiązań. Trochę miejsca poświęcono także takim zagadnieniom jak typografia, zarządzanie kolorami i architektura informacji, które są bardzo przydatne przy projektowaniu stron.

Jedyną barierą, szczególnie dla początkujących może być język. Jak można było przypuszczać materiały dostępne są w języku angielskim.

4 komentarze do wpisu „Opera uczy – standardy sieciowe”

Leave a Reply

%d bloggers like this: